پرنده نگری در ایران
پرنده نگری در ایران
پرنده نگری در ایران
پرنده نگری در ایران
پرنده نگری در ایران
 
 
.نمایش 1000 مکان آخر ثبت شده بر روی نقشه

مشاهده و ثبت غاز خاکستری در فصل زادآوری بعد از سی سال در تالاب زریبار

2

اکنون که فصل زادآوری پرندگان تالاب زریبار است تیم پرنده نگری انجمن سبز چیا فعالیت های خود را روی ثبت زادآوری گونه های مختلف پرندگان در شهرستان مریوان اختصاص داده است، در ادامه فعالیت های تیم و با کمک یکی از دوستداران دنیای پرندگان در تاریخ ۱۹ خرداد ۹۴ تیم موفق به مشاهده پرنده ای شد که سالیان زیادی است در این فصل از سال در تالاب مشاهده نشده بود، این پرنده زیبا غاز خاکستری با نام کردی قاز از خانواده مرغابی سانان است.
 مشاهده و ثبت غاز خاکستری در فصل زادآوری بعد از سی سال در تالاب زریبار

موضوع: لانه سازی و زادآوری (Breeding)

 

ثبت جوجه آوری گنجشک درختی در اصفهان برای سال دوم

0

امسال نیز گنجشک های درختی برای بار دوم به تعداد زیادی در اصفهان جوجه آوری کردند.
پس از مشاهدات زیادی که در سالهای گذشته از گنجشک درختی در اصفهان انجام داده بودم ، تصمیم گرفتم که به طور دقیق تری رفتار پراکنشی این پرنده دوست داشتنی در اصفهان را بررسی کنم ...ثبت جوجه آوری گنجشک درختی در اصفهان برای سال دوم

موضوع: لانه سازی و زادآوری (Breeding)

 

ثبت زادآوری گونه ی در خطر تهدید انقراض در تالاب زریبار

6

 
تالاب زریبار یکی از ده ها تالاب ایران است که به دلیل قرار گرفتن در مناطق جنگلی زاگراس شمالی، از بارش های مناسبب برخوردار است و آب آن نیز از چشمه های کف جوش تامین می شود و برخلاف اکثر تالاب های دیگر ایران که در بالادست آنها سد سازی صورت گرفت و عملا باعث مرگ تدریجیشان شد، هنوز در شرایط خوبی قرار دارد.

تالاب زریبار که در حال حاضر جزو زنده ترین و شاداب ترین تالاب های ایران است ، تنوع زیستی بالایی دارد و نسبت به سایر تالاب ها در وضعیت مناسب تری قرار دارد. تیم پرنده نگری زریبار انجمن سبز چیا که به صورت تخصصی در بخش پرندگان تالاب زریبار فعالیت می کند هر روز خبرهای خوبی از تنوع گونه ای پرندگان تالاب زریبار را ثبت می کند.ثبت زادآوری گونه ی در خطر تهدید انقراض در تالاب زریبار

موضوع: لانه سازی و زادآوری (Breeding)

 

چهارمین مشاهده Namaqua Dove در کشور

7

روز 12 اردیبهشت 94، برای بازدید از غار کتله خور زنجان به منطقه ی گرماب مراجعه کردیم. ساعت 8:40 صبح زمانی که در محوطه ی ورودی غار منتظر شروع بازدیدها بودیم، متوجه یک پرنده ی عجیب جلوی ساختمان های اداری شدیم. پرنده ای که تا به حال ندیده بودیم و هرگز تصور نمی کردیم ببینیم: «Namaqua Dove»موضوع: پرنده نگری (Birdwatching)

 
نحوه نمایش مطالب: تاریخ | امتیاز | بازدیدها | نظرات | الفبایی
 
logo-samandehi