» » سایت پرنده نگری در ایران راه اندازی شد.

 

سایت پرنده نگری در ایران راه اندازی شد.

نویسنده: Administrator | تاریخ: 15 تیر 1393 | بازدیدها: 12783

0 سایت پرنده نگری در ایران به عنوان اولین سایت مرجع پراکنش پرندگان در ایران آماده بهره برداری شد.
سایت پرنده نگری در ایران راه اندازی شد.

این سایت با هدف گرد آوری اطلاعات دقیق از پراکنش پرندگان ایران ، گردآوری مجموعه اطلاعات تصویری از پرندگان ایران به همراه موقعیت مکانی و زمانی رکورد تصاویر، ایجاد چگونگی مهاجرت پرندگان در ایران در فصول مختلف و ... راه اندازی شده و امید است پس از چندی بتواند به عنوان یک منبع مناسب و معتبر در اختیار پرنده شناسان و علاقه مندان به پرنده نگری و طبیعت قرار گیرد.

نبود اطلاعات دقیق از پراکندگی پرندگان در ایران و استفاده تمام منابع موجود فعلی از اطلاعات مندرج در منابع قدیمی (که خود اکثرا به اقتباس از منابع خارجی بوده اند)، گذشت زمان و تغییرات محتمل در چگونگی پراکندگی و مهاجرت پرندگان در ایران ، تغییرات زیست محیطی و اکوسیستمیک در ایران و به روز نشدن منابع پراکنش پرندگان در ایران ما را بر این داشت تا با علاقه و پشتکار اقدام به ایجاد سایتی علمی و تخصصی در مورد پراکنش پرندگان در ایران نماییم.

سایت پرنده نگری در ایران برای اولین بار برای تشکیل یک بانک اطلاعاتی از چگونگی پراکنش پرندگان در ایران راه اندازی گردیده است که در آن با ثبت تصاویر گرفته شده توسط پرنده شناسان ، پرنده نگران و علاقه مندان به این رشته و نیز ثبت مکانی و زمانی هر تصویر امکان بررسی پراکنش پرندگان را برای متخصصان و علاقه مندان فراهم آورده است.

شروع کار با سایت پرنده نگری در ایران.

با توجه به هدف اصلی سایت پرنده نگری در ایران که تولید نقشه های جامع از پراکندگی پرندگان در ایران و تهیه آرشیو کامل، متمرکز و طبقه بندی شده ای از اطلاعات و تصاویر پرندگان می باشد لذا کاربران عزیز می بایست برای استفاده از تمام امکانات سایت ابتدا در سایت عضو شوند و سپس با ورود به سایت می توانند عکس های خود را برای هر گونه در سایت قرار دهند.
همچنین کلیه بازدید کنندگان برای دیدن نقشه ها می بایست حتما در سایت عضو شوند و یا با نام کاربری خود وارد سایت شوند.

سایت پرنده نگری در ایران راه اندازی شد.

رفتن به صفحه تصویر پرنده


با قرار گرفتن تصاویر مختلف در مناطق مجزا برای هر گونه محدوده های پراکندگی آن پرنده بر روی نقشه قابل بررسی خواهد بود و کلیه کاربران و علاقه مندان با عضویت در سایت پرنده نگری در ایران می توانند از این اطلاعات استفاده نمایند.

سایت پرنده نگری در ایران راه اندازی شد.


کلیه تصاویر ارسالی توسط هر کاربر با نام کاربری خود او در سایت قرار داده می شود تا حقوق معنوی اطلاعات هر کاربر محفوظ بماند.
 
 
 
برای شروع به کار در سایت میتوانید راهنمای استفاده از سایت را مطالعه نمایید.

دسته بندی کاملی بر اساس راسته >> خانواده >> جنس >> گونه و زیر گونه برای تمام پرندگان ایران در سایت قرار داده شده است تا کاربران بتوانند به آسانی گونه مورد نظر خود را از لیست انتخاب نموده و پس از انتخاب مکان از روی نقشه و وارد نمودن سایر اطلاعات تصاویر خود را در سایت بارگذاری نمایند.

امید است این سایت پس از چندی بتواند به عنوان یک منبع مناسب و معتبر در اختیار پرنده شناسان و علاقه مندان به پرنده نگری و طبیعت قرار گیرد.

موضوعات: خبرها

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.
 
logo-samandehi